فناوری باتری حرارتی خورشیدی به زودی تولید برق در محل را برای مراکز داده فراهم می‌کند

Exowatt نوع جدیدی از تولید برق خورشیدی خودمختار را اعلام کرده است که اواخر امسال در مقیاس وسیع در دسترس خواهد بود. استارتاپ انرژی Exowatt با 20 میلیون دلار سرمایه اولیه از سرمایه گذاران خطرپذیر از جمله Andreesson Horowitz و مدیر عامل OpenAI Sam Altman، اعلام کرد که محصول گرمایی و انرژی خورشیدی خودمختار خود […]

فهرست مطالب این مقاله

Exowatt نوع جدیدی از تولید برق خورشیدی خودمختار را اعلام کرده است که اواخر امسال در مقیاس وسیع در دسترس خواهد بود.
استارتاپ انرژی Exowatt با 20 میلیون دلار سرمایه اولیه از سرمایه گذاران خطرپذیر از جمله Andreesson Horowitz و مدیر عامل OpenAI Sam Altman، اعلام کرد که محصول گرمایی و انرژی خورشیدی خودمختار خود در سال جاری در اختیار مشتریان خود قرار خواهد گرفت. با اتخاذ رویکردی متفاوت نسبت به پنل خورشیدی سنتی که مستقیماً انرژی خورشیدی را به الکتریسیته تبدیل می‌کند، سیستم Exowatt P3 انرژی خود را در یک باتری حرارتی ذخیره می‌کند.

مزایای باتری حرارتی

به طور خلاصه، باتری حرارتی یک منبع انرژی با دمای بالا است که انرژی را به شکل گرما ذخیره می کند. مهمتر از همه، نیازی به آمادگی برای استفاده به عنوان منبع برق ندارد و زمان راه اندازی کمی برای شروع تامین برق دارد.

به گفته Exowatt، استقرار آن می تواند انرژی را تا 24 ساعت ذخیره کند و کل سیستم مدولار 3 در 1 آن در یک کانتینر حمل و نقل استاندارد 40 فوتی قرار می گیرد. برخلاف منابع سنتی، انرژی به صورت گرما ذخیره می‌شود، نه الکتریسیته، و در صورت تقاضا برق تولید می‌کند.

چگونه کار می کند؟ هر ظرف مدولار شامل سه جزء است:

اول، یک کلکتور حرارتی برای جذب انرژی خورشیدی.
دوم، باتری گرمایی که گرمای جمع‌آوری‌شده را برای بهره‌برداری از پتانسیل انرژی خود ذخیره می‌کند. و سوم، موتور حرارتی Exowatt که گرمای ذخیره شده را به انرژی قابل کنترل تبدیل می کند.

از آنجایی که پتانسیل انرژی به عنوان گرما و نه برق ذخیره می شود، هزینه های ذخیره سازی در مقایسه با معماری فعلی باتری حداقل است. این سیستم به عناصر زمین نادر بستگی ندارد ، نگرانی از اجرای باتری های فناوری پیشرفته.

ارزانترین راه حل انرژی تجدید پذیر؟ به لطف ظرفیت ذخیره سازی گرمای 24 ساعته سیستم Exowatt، می توان انرژی را بدون توجه به زمان روز یا شرایط آب و هوایی تامین کرد.

این شرکت ادعا می‌کند که به محض تامین برق در مقیاس، می‌توانند برق کمتر از ۱ سنت در هر کیلووات ساعت (۰.۰۱ دلار) – یا شاید حتی کمتر – تولید کنند که آن را به طور بالقوه ارزان‌ترین راه‌حل انرژی تجدیدپذیر می‌کند. وقت آن است که در صف قرار بگیریم

مراکز داده ظاهراً در صف شرکت در این هجوم طلای جدید تولید برق هستند و اگزووات در اطلاعیه این هفته خود گفت که همراه با استقرار برنامه ریزی شده برای سال 2024، در حال حاضر ذخیره 500 مگاواتی انرژی برای مراکز داده در ایالات متحده دارد. . رزرو شده است.

با اتصال به Data Center Frontier در لینکدین، دنبال کردن ما در X/Twitter و Facebook و ثبت نام در خبرنامه هفتگی ما با استفاده از فرم زیر، از دنیای به سرعت در حال تحول مراکز داده و رایانش ابری به روز باشید.

 

https://www.datacenterfrontier.com/energy/article/55021480/thermal-battery-solar-technology-soon-to-rapidly-deliver-on-site-power-spawn-for-data-centers

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


0 بازخورد

نظرات کاربران


آبگینه پرداز شرق