آبگینه پرداز شرق، اولین تولید کننده مرکز داده کانتینری در ایران

آبگینه پرداز شرق

آبگینه پرداز شرق؛ بزرگترین تولید کننده مرکز داده کانتینری ایران شرکت آبگینه پرداز شرق اولین و بزرگترین سازنده مراکز داده کانتینری containerized Data Centers در ایران است که از سال ۱۳۸۲ فعالیت تخصصی خود را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT آغاز کرده است. مهندسان  شرکت آبگینه پرداز شرق تلاش می‌کنند با تکیه بر […]

فهرست مطالب این مقاله

آبگینه پرداز شرق؛ بزرگترین تولید کننده مرکز داده کانتینری ایران

شرکت آبگینه پرداز شرق اولین و بزرگترین سازنده مراکز داده کانتینری containerized Data Centers در ایران است که از سال ۱۳۸۲ فعالیت تخصصی خود را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT آغاز کرده است. مهندسان  شرکت آبگینه پرداز شرق تلاش می‌کنند با تکیه بر دانش روز تکنولوژی، خدمات مراکز داده را با استانداردهای بین‌المللی به سازمان‌ها ارائه دهند و به اولویت‌ها و نیازهای کارفرمایان توجه ویژه‌ای دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع مراکز داده آبگینه پرداز شرق، اینجا کلیک کنید.

مراکز داده کانتینری؛ تحولی بزرگ در صنعت مرکز داده

سال‌ها پیش که مراکز داده کانتینری مورداستفاده متخصصان این حوزه نبوده‌اند، مراکز داده سازمان‌ها به صورت سنتی و در یک ساختمان نزدیک بنا می‌شده‌اند که این موضوع مشکلات متعددی را پدید می‌آورد. فقدان علم و تجربه کافی جهت بهره‌گیری از مزایای مراکز داده کانتینری، مانع دستیابی به مزایایی چون توسعه‌پذیری و امکان جابه‌جایی مراکز داده بوده است. با ظهور دیتاسنترهای کانتینری، تغییرات عظیمی در صنعت مراکز داده به‌وجود آمده‌ است که دنیای طراحی و ساخت آن‌ها را متحول می‌کند. یک دیتاسنتر کانتینری به تمامی زیرساخت‌های مرکز داده سنتی مجهز است و حتی امکانات بسیار بیشتری نیز دارد که همگی آن‌ها تنها در یک یا چند کانتینر جای گرفته‌اند و می‌توان آن‌ها را به‌سادگی توسعه داد. ده‌ها قابلیت بیشتر و ویژگی‌های جدید، دستاوردهایی هستند که کانتینری شدن مراکز داده برای این صنعت به ارمغان آورده است.

 • توسعه‌پذیری و منعطف بودن
 • مدیریت جامع و هوشمند
 • اثربخشی مصرف برق PUE پایین‌تر
 • صرفه‌جویی در زمان و انرژی
 • یکپارچگی بیشتر و قابل‌اعتماد بودن
 • مراکز داده کانتینری Smart Box

 

مرکز داده Smart Box؛ محصولی دوستدار محیط زیست

مهندسان و متخصصان شرکت آبگینه پرداز شرق با به‌کارگیری خلاقیت و نبوغ خود، علم مهندسی و هنر طراحی سازه را درهم‌آمیخته‌اند تا محصولاتی کارآمد، کم‌نظیر و مقرون‌به‌صرفه را در ایران و کشورهای خارجی تولید کنند و در این راه از همه دانسته‌ها و تجاربشان بهره گرفته‌اند. شرکت آبگینه پرداز شرق مراکز داده کانتینری خود را با برند smart box ارائه می‌کند که ویژگی‌های این محصولات، بر حفظ سلامت محیط زیست تاکید دارند. دلیل نام‌گذاری این محصولات، هوشمندی، دقت و ظرافت در طراحی و ساخت آن‌هاست که پله‌به‌پله مشتریان را در رفع نیازهای مرتبط با داده‌های سازمانی کمک می‌کند. مراکز داده Smart Box مطابق با جدیدترین طراحی‌های بین‌المللی ساخته می‌شوند و در جزییات ساخت این محصولات از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره گرفته می‌شود. Smart Box در سه دسته متنوع طراحی و اجرا می‌شود که زیرمجموعه مراکز داده Core و Edge قرار می‌گیرند و ویژگی‌های آن‌ها را شامل می‌شوند که در ادامه به توضیح این محصولات می‌پردازیم.

 • مراکز داده Core Smart Box

مراکز داده Core Smart Box در ابعاد بزرگ ساخته می‌شوند و توان بیشتری نسبت‌ به سایر مراکز داده دارند. این مسئله سبب شده است این دیتاسنترها، توانایی پردازش حجم زیادی از اطلاعات را داشته باشند. سازه بیرونی این مراکز داده یک یا چند کانتینر فلزی است که تجهیزات داخل آن بر اساس نیازهای مشتریان سفارشی‌سازی می‌شوند. آبگینه پرداز شرق مراکز داده Core خود را به‌صورت دو محصول POD  (Performance Optimized Data Centers)  و MOD (Mobile Optimized Data centers) ارائه می‌دهد. دیتاسنترهای Core جهت سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات منطقه‌ای‌کشوری و بین‌‎المللی راه‌اندازی می‌شوند یا جهت سرویس‌دهی در سازمان‌های بزرگ کاربرد دارند. تمامی استانداردهای بین‌المللی نظیر UpTime، TIA942 وBICSI  در تولید مراکز داده Core رعایت می‌شوند و این دیتاسنترها نسبت ‌به سایر مراکز داده، توان بیشتری دارند که این مسئله سبب شده است که این مراکز داده، امکان پردازش حجم زیادی از اطلاعات را داشته باشند.

برخی دیگر از ویژگی‌های مراکز داده Core

 •       دارای ظرفیت بالا در تعداد رک
 •       کاهش هزنیه‌های اولیه CapEx و  نگهداری OpEx
 •       کاهش ضریب بهره‌وری مصرف برق ۱/۳۵ > PUE
 •       توسعه‌پذیری بر اساس نیازهای مشتریان
 •       کاهش زمان ساخت و بهره‌برداری
 •       افزایش میزان کیفیت و امکان کنترل کیفیت

پاسخ به نیازهای روزافزون مشتریان مستلزم ارائه راهکارهای مدرن و داشتن تخصص کافی است که با همت متخصصان و تولید نوآورانه انواع مراکز داده کانتینری Core به بهترین حالت ممکن مدیریت شده‌اند. تمامی استانداردهای بین‌المللی نظیر TIERIII و TIERIV در تولید مراکز داده کانتینری Core رعایت می‌شوند و بسته به اولویت‌های سازمان‌ها و صنایع مختلف نیازهای متعددی را برطرف می‌کنند.

 • مراکز داده Edge Smart Box

مراکز داده Edge که در لایه بیرونی شبکه‌ها قرار می‌گیرند، با کاربران نهایی تبادل اطلاعات می‌کنند و به آن‌ها نزدیک‌تر هستند. این دیتاسنترها سرویس‌دهی سریع‌تری دارند و مستقیما به مصرف‌کنندگان نهایی خدمت‌رسانی می‌کنند. اگرچه دیتاسنترهایEdge  نسبت‌ به مراکز داده Core کوچکتر هستند و توان کمتری دارند، اما با محدود کردن داده‌های ذخیره‌شده، امنیت اطلاعات را افزایش می‌دهند. این دیتاسنترها برای بالا بردن سرعت پردازش، داده‌های ذخیره شده را به‌وسیله محدود کردن زمان، عملیات و خط‌مشی‌ها مدیریت می‌کند و با این کار سرعت انتقال اطلاعات را افزایش می‌دهند. آبگینه پرداز شرق مراکز داده Edge خود را به‌صورت دو محصول TOD  (Tactical Optimized Data Centers)  و MOD (Mobile Optimized Data centers) ارائه می‌دهد. امکان نصب تجهیزات سفارشی و منحصربه‌فرد

در مراکز داده Edge  امکان نصب و استفاده از تجهیزات تسهیل‌گر و کاربردی نظیر آنتن تلسکوپی و ماهواره‌ای، تجهیزات بی‌سیم و مخابراتی وجود دارد که مزایای ویژه‌ای را به مراکز داده می‌افزایند. مزایایی نظیر برقراری اتصال اینترنت با پهنای باند مناسب و ارتباط مستقیم با ماهواره‌ها، با افزودن این امکانات به مراکز داده Edge اضافه می‌شوند.

نرم‌افزار مدیریت آنلاین مرکز داده (APSmart)

ارائه پلتفرم آنلاین مراکز داده  Edge Apsmart یکی دیگر از خدمات ما است که در جهت مدیریت امور مربوط به دیتاسنتر طراحی شده است و این امکان را به کارفرما می‌دهد تا تمام فاکتورهای ضروری دیتاسنتر نظیر ولتاژ، آمپر، فشار هوا، میزان رطوبت، ترددها، برق مرکزی و رک‌ها را به‌صورت آنلاین مانیتور کند. دریافت گزارش‌های جامع و نمودارهای دقیق از وضعیت عملکرد دیتاسنتر، از مزایای این پلتفرم است. APSmart به‌صورت کاملا هوشمندانه، مواردی همچون دود و حریق را تشخیص داده و توسط پیامک آن را به کاربر اعلام می‌کند. تهویه هوا یکی از حیاتی‌ترین مسائل در نگهداری و حفظ بهینه مراکز داده است. تجهیزات تهویه هوا در مراکز داده APS، طوری طراحی شده‎‌‌اند که بهترین عملکرد را داشته باشند و محل قرارگیری آن‌ها به‌نحوی است که در سریع‌ترین زمان ممکن هوای داخل مراکز داده را به وضعیت مطلوب نزدیک‌تر کنند.

 

همچنین، ترکیبی از گاز نیتروژن توسط تجهیزات منحصربه‌فردی، داخل دیتاسنتر تزریق می‌شوند که مانع احتراق قطعات و تجهیزات آن‌ها هستند و تمامی این امکانات، احتمال بروز آتش‌سوزی را به صفر می‌رسانند. مراکز داده Edge Smart Box که به پیشرفت صنعت مراکز داده کمک بسیاری کرده‌اند، با ارائه راهکارهای موثر برای حل پیچیدگی‌های این حوزه، دروازه‌های جدیدی را رو به آینده تکنولوژی‌ گشوده‌اند. مراکز داده Edge ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که یکی از آن‌ها، تبادل مستقیم اطلاعات با کاربران نهایی و نزدیکتر بودن به آن‌ها است. دیتاسنترهای Edge به نسبت دیگر مراکز داده کارایی و اثربخشی بیشتری برای سازمان‎‌ها دارند و سریع‌تر سرویس‌دهی می‌کنند. تکنولوژی‌هایی چون اینترنت اشیا IoT که پیاده‌سازی آن‌ها به پهنای باند وسیع‌تر، سرعت بالاتر و عملکرد ایمن نیاز دارد، توسط دیتاسنترهای Smart Box Edge قابل پیاده‌سازی هستند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های Smart Box Edge می‌پردازیم.

 •       امکان کنترل کیفیت محصولات در زمان تولید
 •       سرعت بالا در تولید و یکنواختی محصولات
 •       امکان راه‌اندازی و جمع کردن سریع  دیتاسنتر (Launch & Dislaunch)

مراکز داده Edge  با حذف حداکثری وقفه‌ها در انتقال اطلاعات سبب افزایش پهنای باند، تسریع پردازش داده‌ها و افزایش سرعت دستیابی کاربران نهایی به محتواهای موردنظرشان می‌شود. با استفاده از دیتاسنترهای Edge خدمات ابری و اپلیکیشن‌ها به مصرف‌کنندگان نهایی نزدیک‌تر شده و سریع‌تر انجام می‌شوند. این مراکز داده شامل یک پردازنده بزرگ و زیرساخت‌های ذخیره‌سازی هستند که همگی در یک منطقه درون‌شهری قرار گرفته‌اند. دیتاسنترهای Smart Box Edge که مطابق با استانداردهای TIERIII و TIERIV ساخته شده‌اند، دارای تجهیزات سازه، برق‌رسانی، سرمایشی، اعلام و اطفا حریق، شبکه‌ها، سیستم‌های مانیتورینگ نرم‌افزاری هستند. علاوه‌بر این‌ها امکان سفارشی‌سازی این دیتاسنترها طبق نیازهای مشتریان وجود دارد و تجهیزات و امکاناتی از قبیل شیلد EMP، دیواره‌های ضدگلوله، ضدحریق و سامانه‌های ارتباطی و ماهواره‌ای و دکل‌های مخابراتی قابل سفارش هستند.

تجربه؛ مهم‌ترین دستاورد آبگینه پرداز شرق

آبگینه پرداز شرق با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات ICT، در جهت ذخیره‌سازی و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سازمان‌ها گام برمی‌دارد و زمینه بایگانی امن اطلاعات و دسترسی پایدار مشتریان به داده‌ها را فراهم می‌کند. مراکز داده پردازشی که آماده سرویس‌دهی هستند در فاز اکتیو مورداستفاده قرار می‌گیرند و کارفرمایان می‌توانند هر امکاناتی که مدنظر دارند نظیر VM، Super Computer و Cloud را به این دیتاسنترها اضافه کنند. در جهت بهبود حداکثری کیفیت و سرعت بالاتر در تولید محصولات دلخواه مشتریان، آبگینه پرداز شرق از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و با شرکت‌هایی نظیر  شرکت نتیکس NETIX، شرکت پُرسو الکترونیک، صنایع الکترونیکی مگامداوم، دیزل ژنراتور VOLVO و… اقدام به همکاری کرده است.

مجوزها و گواهی‌نامه‌های آبگینه پرداز شرق

اعتماد مهم‌ترین اصلی است که شرکت آبگینه پرداز شرق به آن تکیه می‌کند و تمامی ارزش‌های خود را بر آن استوار می‌سازد و قصد دارد با حفظ طولانی‌مدت اعتماد مشتریان، ارتباطی دوطرفه را بر پایه اطمینان بنا کند، در این راستا تمامی مجوزها و گواهی‌نامه‌هایی که به حفظ اعتماد مشتریان کمک می‌کنند را کسب کرده است و شفافیت در ارائه مستندات و گزارش‌های اجرای پروژه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است. در ادامه تعدادی از این گواهی‌نامه‌ها و مجوزها لیست شده‌اند:

 • مجوز صنایع نوین از وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • مجوز تاسیس ویژه تولیدی، طراحی و مونتاژ
 • گواهی‌نامه صلاحیت خدمات انفورماتیکی
 • گواهی‌نامه عضویت سندیکای صنعت مخابرات ایران
 • و…

خدمات آبگینه پرداز شرق چیست؟

شرکت آبگینه پرداز شرق با هدف جلب و حفظ رضایت مشتریان خود، خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد و سعی دارد با گسترش این خدمات و حفظ کیفیت محصولات خود، رضایتمندی مشتریان خود را افزایش دهد. خدمات شرکت آبگینه پرداز شرق عبارتند از:

 • ۲ سال گارانتی کل تجهیزات

ما متعهد می‌شویم در صورتی که قطعات و تجهیزات دیتاسنتر تا ۸ سال نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند، به‌صورت کاملا رایگان این خدمت را برای آن‌ها انجام دهیم.

 • ۸ سال خدمات نگهداری

دیتاسنترهای آبگینه پرداز شرق و دیگر محصولات آن، تا دو سال گارانتی دارند که این مسئله سبب اطمینان خاطر مخاطبان و مشتریان ما است.

 • خدمات پس از فروش و پشتیبانی ۲۴/۷

تیم پشتیبانی آبگینه پرداز همواره به فکر حفظ رضایت مشتریان است و سوالات و دغدغه‌های کارفرمایان حتی پس از اتمام پروژه‌ها، با نهایت دقت و صبوری توسط کارشناسان ما پاسخ داده می‌شوند.

 • تیم نظارت و عملیات تمام‌وقت

مهندسان و کارشناسان این تیم درصدد هستند تا با ردیابی مستمر تمامی اجزای پروژه‌ها، از کیفیت قطعات و تجهیزات به کار رفته و نحوه سرهم‌بندی آن‌ها اطمینان حاصل کنند تا کوچک‌ترین خللی در پروسه ساخت و راه‌اندازی دیتاسنترها رخ ندهد.

 • سرعت در تولید و تحویل پروژه‌ها

طراحی و پیاده‌سازی مراکز داده کانتینری در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از تعهدات تیم آبگینه پرداز است که با توجه به نیازها و اولویت‌های سازمان‌ها انجام می‌شوند. سرعت بالا در روند اجرای پروژه‌ها جزو خدماتی است که ما سال‌ها افتخار ارائه آن‌ را داریم.

 • خدمات توسعه نرم‌افزاری، داده‌کاوی و هوش تجاری

شرکت آبگینه پرداز شرق به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان، با تکیه‌بر تجارب خود و با کمک علم روز تکنولوژی، خدمات توسعه نرم‌افزاری را نیز ارائه می‌دهد. متخصصان این واحد در جهت توسعه نرم‌افزارهای سفارش‌مشتری و سازمان‌ها می‌کوشند و همواره تلاش می‌کنند محصولات نرم‌افزاری مجموعه و خدمات توسعه نرم‌افزاری را ارتقا دهند. پلتفرم‌های آنلاین اداری‌آموزشی، ابزارهای داشبورد مدیریتی و پلتفر‌های جامع هوش تجاری BI و داده‌کاوی Data Mining از جمله این خدمات هستند.

آبگینه؛ همگام با تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات ICT روز

سال‌هاست شرکت دانش‌بنیان آبگینه پرداز شرق به‌صورت تخصصی در زمینه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات ICT فعالیت می‌کند و با چالش‌های پیچیده این حوزه به‌خوبی آشناست. تیم توسعه نرم‌افزاری شرکت پیشرو آبگینه پرداز شرق، با بیش از ۱۷ سال سابقه در طراحی و اجرای پروژه‌های متعدد، تجارب کارآمدی کسب کرده‌اند. مهندسان ما در این واحد با تکیه‌ بر این تجارب، محصولات جدید نرم‌افزاری سازمان‌ها را خلق کرده و توسعه می‌دهند و در این مسیر تمامی نیازها و اولویت‌های آنان را در نظر می‌گیرند. محصولات ارائه شده در واحد توسعه نرم‌افزاری متنوع هستند و گستره وسیعی را در بر می‌گیرند، اما تمرکز متخصصان ما روی طراحی و اجرای سامانه‌های آنلاین اداری-‌آموزشی و دانش‌آموزی، داشبوردهای جامع مدیریتی (Data Mining و Business Intelligence) و نرم‌افزارهای مدیریتی بانک‌ها است.

کارشناسان کاربلد این تیم همواره در تلاش هستند، محصولات را ارتقاء دهند و در جهت توسعه نرم‌افزارهای سفارشی‌ مشتریان می‌کوشند. توانایی‌ها و دایره فعالیت‌های تیم توسعه نرم‌افزاری بسیار گسترده‌ است و متخصصان ما به‌طور مستمر قدم به دنیای بی‌حدومرز تکنولوژی می‌گذارند. برای مدیریت چالش‌های نرم‌افزاری هر سازمان با زمینه کاری منحصربه‌فرد،‌ راهکارهای متفاوتی وجود دارد و مشاوره با یک تیم نواندیش و خوش‌فکر، کمک بسیاری به مدیریت این چالش‌ها می‌کند. این تیم باتجربه، با بهره‌گیری از دانش عمیق خود در زمینه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات ICT، به سازمان‌ها مشاوره تخصصی می‌دهند تا اولویت‌های آنان پوشش داده شود.

 • سامانه‌های آنلاین اداری-‌آموزشی و دانش‌آموزی
 • داشبوردهای جامع مدیریتی، داده‌کاوی و هوش تجاری
 • نرم‌افزارهای یکپارچه بانکی
 • و…

آبگینه پرداز شرق چگونه رشد کرد؟

آبگینه پرداز شرق در سال 1382 با مشارکت شرکت‌های «Aiden» و «Super Net» تاسیس شد تا فعالیت خود را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز کند. در ادامه با راه‌اندازی واحد مهندسی فروش سرور، واحد مهندسی فروش تجهیزات پشتیبان و ذخیره‌سازی و اخذ نمایندگی از شرکت‌های Super Micro و TANDBERG فعالیت خود را ادامه داد. در سال‌های آینده با نصب و پیکربندی شبکه «LAN» و اجرای شبکه «LAN» در بیش از ۱۰ بیمارستان در سراسر تهران وارد دوره جدیدی از رشد و شکوفایی شد و در این برهه بود که طراحی و اجرای نرم‌افزارهای سفارشی را آغاز کرد و توانست گواهی‌نامه رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی را از سازمان برنامه‌و‌بودجه کسب کند و دستاوردی چون عضویت در اتاق بازرگانی وزارت صنایع، معادن و کشاورزی را به دست آورد.

مشارکت در پروژه «سامد» استانداری‌های کشور و اجرا و تجهیز  کل شعب بانک تجارت با «SLR7» گام‌های جدیدی بودند که  شرکت آبگینه پرداز شرق در راستای گسترش فعالیت‌های خود برداشت. تیم آبگینه پرداز موفق شدند در سال ۱۳۸۸ این شرکت با تولید و پیاده‌سازی سامانه «OJT» برای اداره کل آموزش‌و‌پرورش شهر تهران و تولید و پیاده‌سازی سامانه نقل‌و‌انتقالات کل کشور برای وزارت آموزش‌و‌پرورش خدمات خود را به این ارگان‌ها ارائه داده است. رونمایی از اولین مرکز داده کانتینری مدل «MOD» ایران در نمایشگاه «elecomp» رویدادی بود که در سال ۱۳۸۹ اتفاق افتاد و به کمک دیگر تجارب، زمینه‌ کسب جواز تاسیس مرکز داده کانتینری از وزارت صنعت، معدن و تجارت را فراهم کرد که در ادامه، اولین مرکز داده کانتینری در ایران تولید شد و مجوز «صنایع نوین» را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرد.

در سال ۱۳۹۳ دهمین مرکز داده کانتینری توسط تیم مهندسی آبگینه پرداز شرق طراحی و اجرا شد و  شرکت آبگینه پرداز شرق موفق به دریافت گواهی‌نامه دانش‌بنیان صنعتی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد. اولین سری مرکز داده TOD دو سال بعد از دریافت گواهی‌نامه دانش‌ بنیان طراحی و تولید شد و در سال بعد، طراحی و تولید اولین سری مراکز داده POD انجام گرفت. برخی از دیگر فعالیت‌های این شرکت آبگینه پرداز شرق شامل موارد زیر است:

 • کسب گواهی‌نامه عضویت سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات فناوری اطلاعات
 • کسب گواهی‌نامه سندیکای صنعت مخابرات
 • اولین پروژه صادراتی «TOD»
 • ارائه خدمات مرکز داده «Colocation»
 • طراحی و تولید اولین سری کانتینرهای پیچ‌ومهره‌ای در ایران
 • و…

تجهیزات جانبی (Access Level)

آبگینه‌پرداز تجهیزات مراکز داده خود را در دو بخش فعال و غیرفعال (Active & Passive) ارائه می‌کند که شامل رک‌ها، فایروال‌ها، سرورها، UPSها، PDU‌ها و… هستند. ما سعی داریم مراکز داده Smart Box را با بالاترین استانداردهای بین‌المللی و با بهره‌گیری از تجهیزات و قطعات با کیفیت مناسب تولید کنیم و محصول نهایی را آن‌طور که مشتریان درنظر دارند طراحی کنیم. در این راستا واحد تولیدی  شرکت آبگینه پرداز شرق اقدام به ساخت تجهیزات جانبی مراکز داده کرده است که در ادامه به توضیحات بیشتر درباره آن‌ها می‌پردازیم.

نرم‌افزار مدیریت اطلاعات زیرساخت مراکز داده (APSmart)

نرم‌افزار مدیریت اطلاعات APSmart با فراهم کردن امکان نظارت مستمر و هوشمندانه بر عملکرد مراکز داده، زمینه دسترسی ساده به گزارش‌های موردنیاز شما کارفرمایان را به‌صورت آنلاین فراهم کرده است تا بتوانید عملکرد زیرساخت‌های دیتاسنتر را به‌طور دائم مانیتور ‌کنید. با استفاده از نرم‌افزار یکپارچه APSmart می‌توانید دید دقیق‌‌تری درباره عملکرد هر بخش از مرکز داده Smart Box داشته باشید و مواردی نظیر توان پشتیبان، عملکرد خنک‌کننده‌ها و اتصال شبکه‌ها را به‌صورت آنلاین در کنترل دائمی خود بگیرید.

سیستم‌های سرمایشی مراکز داده (Cooling)

سرمایش یکی از نکاتی است که به حفظ عملکرد مطلوب مراکز داده کمک می‌کند و باید موردتوجه ویژه سازندگان قرار گیرد. ما از سیستم‌های سرمایشی پیشرفته که استانداردهای بین‌المللی AHRI، Uptime، ASHRAE و… در آن‌ها رعایت شده‌اند، برای مدیریت بهینه دمای داخلی مراکز داده و حفظ دمای مطلوب در آن‌ها استفاده می‌کنیم. این خنک‌کننده‌ها که به‌سرعت و به‌راحتی نصب و راه‌اندازی می‌شوند، نیاز روزافزون مراکز داده به سیستم‌های سرمایشی را برآورده می‌کنند و آن‌قدر قدرتمند هستند تا چندین رک را به‌طور هم‌زمان و یکسان خنک کنند. ما برای ساخت دیتاسنترهای آبگینه پرداز، از مرغوب‌ترین تجهیزات و قطعات استفاده می‌کنیم تا کارآمدی را به حداکثر برسانیم. برای مدیریت بهینه دمای داخلی مراکز داده و حفظ دمای مطلوب در آن‌ها از سیستم‌های سرمایشی پیشرفته که استانداردهای بین‌المللی و آمریکایی AHRI، Uptime، ASHRAE و… در آن‌ها رعایت شده‌اند استفاده می‌کنیم. با بهره‌گیری از این سیستم‌های سرمایشی که «پروتکل‌های ارتباطی سیستم‌ها با اپراتورها» در آن‌ها رعایت شده است، از بروز مشکلات ناشی از افزایش دما جلوگیری به‌عمل آمده است که این مسئله به حفظ عملکرد مطلوب دیتاسنترها کمک می‌کند.

واحد توزیع برق هوشمند APS PDU

توزیع توان الکتریکی در مراکز داده را دستگاهی به نام واحد توزیع برق APS PDU برعهده دارد که دارای انواع و کاربردهای متنوعی است. دستگاه‌های توزیع برق تولید شده توسط شرکت آبگینه پرداز که معماری انعطاف‌پذیری دارند، این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا با توجه به شرایط نصب و تجهیزات دیتاسنتر، طراحی واحد توزیع برق را شخصی‌سازی کنید. این ‌APS PDU ‌ها گزارش‌های ضروری را برای شما کارفرمایان ارسال می‌کنند تا هر لحظه از وضعیت عملکرد دیتاسنتر اطلاع داشته باشید.

آبگینه پرداز شرق؛ ۲۰ سال تجربه خلاقیت در علم مهندسی

در طی سال‌های فعالیت شرکت آبگینه پرداز شرق، سازمان‌های متعددی از محصولات و خدمات ما بهره‌مند شده‌اند و تمامی این پروژه‌ها به تجاربمان افزوده است. هر پروژه، ترکیبی جدید از مسئله‌های جذاب حوزه مهندسی است و نکته‌ای جدید در حوزه تکنولوژی را برایمان به همراه دارد که با راهکارهای نوآورانه و تدابیر هوشمندانه متخصصان، به بهترین نحو ممکن پردازش می‌شوند. در ادامه اسامی تعدادی از مشتریان آبگینه پرداز شرق آورده شده است.

 •       آموزش‌وپرورش
 •       بانک تجارت
 •       بانک ملت
 •         شرکت ملی نفت ایران
 •       دانشگاه تهران
 •       دانشگاه صنعتی شریف
 •       سازمان بهداشت جهانی
 •         شرکت کیمیدارو
 •       سازمان انرژی اتمی ایران

جمع‌بندی

آبگینه پرداز شرق، اولین و بزرگترین تولیدکننده مراکز داده کانتینری در کشور ایران است که فعالیت خود را در زمینه ICT گسترش می‌دهد. این شرکت، با تولید محصولات بهینه در راستای مصرف هرچه صرفه‌تر انرژی گام برمی‌دارد و در این راه از علم و توان مهندسین خود بهره می‌گیرد. تیم مهدسی و کادر فنی آبگینه پرداز شرق، با ارتقا دانش و مهارت‌هار خود در طول بیش از ۲۰ سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در تلاشند تا مراکز داده کانتینری را به بهینه‌ترین شکل ممکن ارائه کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


0 بازخورد

نظرات کاربران


آبگینه پرداز شرق