راهکارهای نرم افزاری

واحد نرم افزار شرکت آبگینه پرداز شرق، فعال در زمینه ی تولید نرم افزارهای سطح کشوری، استاندارد، و با کیفیت بالای تحت وب و ویندوز و در راستای نیل به اهداف دولت الکترونیک فعالیت می نماید. سهولت استفاده، رابط کاربری مناسب، نوآوری، امکان تولید گزارش های مدیریتی و پشتیبانی از محصولات از مواردی می باشد که نرم افزارهای این شرکت را برجسته نموده است.

مشاوره نرم افزاری:

یکی از مهمترین عوامل در راه اندازی و عملیاتی شدن موفق یک سیستم نرم افزاری در هر سازمان، مشاوره تخصصی با کارشناسان ارشد در آن زمینه است. این مشاوره موجب می شود در هر مرحله از بوجود آمدن سیستم، روش درست را انتخاب نمایید و تصمیم گیری های شما بر اساس دانش و تجربه حرفه ای های آن زمینه انجام بپذیرد.

ما در شرکت آبگینه پرداز شرق این افتخار را داریم تا در کلیه امور مشاوره ای تولید نرم افزار همراه شما باشیم.

خدمات مشاوره ای ما شامل ارائه مستند RFP پیش از عقد قرار داد و تحلیل نیازمندی های سیستم در ابتدای شروع همکاری با شما انجام می پذیرد.

شرح این خدمات را در بخش های بعدی ملاحظه می فرمایید.

ارائه مستند RFP شامل:

متدولوژی مدیریت پروژه

ترکیبی از متدها، پروسه‌ها و استانداردهایی است که تیم تولید نرم افزار و پشتیبانی محصول را در جهت تحلیل، طراحی، تولید، پشتیبانی و یا بهبود سیستم هدایت می‌نماید.

با توجه به این که یک متد واحد و ثابت برای مدیریت پروژه‌ها وجود ندارد همیشه پیش از شروع پروژه متدولوژی خاص آن پروژه را با توجه به محدودیت های آن برنامه ریزی و اجرا می نماییم چرا که یک متدولوژی موفق برای یک پروژه، لزوما نمی تواند برای دیگر پروژه‌ها اثر بخش باشد.

اما متدولوژی که به طور غالب برای اکثر پروژه های نرم افزاری در نظر میگیریم متدلوژی scrum یکی از متدهای تفکر Agile می باشد. همچنین از نرم افزار کاربردی Team Foundation Server برای کنترل پروژه بین اعضای تیم برنامه نویسی استفاده می‏نماییم.

متدولوژی مدیریت پروژه

ساختار شکست کار، یک ساختار درختی متناسب با موضوع یا محصول است، که ترکیبی از موضوعات مرتبط با محصول را در بر می‏گیرد. نکته بسیار مهم این است که این مجموعه چیزی فراتر از طراحی و ایجاد یک محصول است، و مواردی از جمله سخت افزار، نرم افزار، خدمات، داده ها، امکانات، آزمایشات، آموزش، مستندسازی، پشتیبانی، خدمات پس از فروش و هر آنچه مرتبط با مدیریت جامع سیستم است، را در بر دارد.

ما در شرکت آبگینه پرداز شرق ساختار شکست کار را بر اساس استاندارد PMBOK در نظر میگیریم.

شرح خدمات پیشنهادی

شرح خدمات کلی محصول در قالب استانداردهای رایج نرم افزار که در طول انجام پروژه قابل انجام می باشد، با هماهنگی با کارفرمایان محترم در این مستند ارائه میگردد.

ابزارهای و زیرساخت های پیشنهادی

ابزارهای در نظر گرفته شده به منظور ارتباط تیم پشتیبانی مشتریان با مشتریان، مدیریت این ارتباطات، ابزارها و تکنولوژی های در نظر گرفته شد برای تولید برنامه و ابزار در نظر گرفته شده برای کنترل تیم برنامه نویسی و تقسیم کارها.

زمان بندی و فاز بندی انجام پروژه

با تکمیل نمودار ساختار شکست به دسته بندی کارها میرسیم که از طریق آن می‏توانیم زمان بندی تفضیلی، کلان و نهایتا نمودار Gantt Chart برای هر پروژه را، به کمک نرم افزار MS-Project به دست آوریم و آن را به کارفرمایان نیز ارائه نماییم.

تحلیل نیازمندی های نرم افزار:

مجموعه فعالیت ها، دستاوردها و نقش هایی که با بهره گیری از روش ها و تکنیک های مدل سازی می توان به جمع آوری، سازماندهی و مدیریت نیازمندی های یک سیستم دست یافت را، تحلیل نیازمندی نرم افزار می گوییم.

به عبارت ساده تر، فرآیند شناسایی مشکلات واقعی و نیازهای کاربران و ارائه راه حل قابل انجام برای رفع آن ها را تحلیل مسئله می گویند.

برای شناسایی نیازمندی های سیستم لازم است تا موارد زیر را شناسایی و بررسی نماییم.

شناسایی نیازمندی های نرم افزار:

شناسایی ورودی های سیستم

منظور از ورودی های سیستم شرح داده های ورودی و فرمت آن ها می باشد . در شروع کار تحلیل نیازمندی ها ابتدا لازم است تا نوع خام داده ها را شناسایی نماییم .

شناسایی وظایف سیستم

برای شناسایی وظیفه مندی سیستم لازم است تا مراحل تبدیل ورودی ها به خروجی ها را شناسایی نماییم.

شناسایی خروجی سیستم

برای کسب آگاهی از خروجی های سیستم، علاوه بر داده های تولیدی سیستم و شکل و قرار دادآن ها، شرحی از ابزارهای خروجی را نیز شناسایی می نماییم.

چرا که برای مثال چاپ یک سند به کمک پرینتر می تواند نقش تعیین کننده ای در شناسایی نیازمندی های سیستم داشته باشد.

شناسایی ذینفعان و کاربران

ذینفعان گروهی هستند که لازم است تا انتظارات و نیازهای آنان در مراحل توسعه ی سیستم برآورده شود. ذینفعان تنها شامل کاربران سیستم نیستند، بلکه گروه هایی را نیز شامل می شوند که هر چند به صورت مستقیم از سیستم استفاده نمی کنند، اما تحت تاثیر توسعه سیستم خواهند بود. در پروژه های نرم افزاری اغلب ذینفعان در گروه بندی زیر قرار میگیرند:

  • کاربران
  • مدیران
  • اعضا و مدیران تیم نصب و استقرار
  • اعضا و مدیران تیم پشتیبانی
  • اعضا و مدیران تیم نگهداری
  • مدیران و توسعه دهندگان سیستم های مرتبط
  • شناسایی و کشف نیازهای ذینفعان و کاربران

تماس  با ما

آدرس: تهران، خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، پلاک 67، واحد 6

تلفن: 6498

فکس: 66739815